• Aqueuille
  • Noalle
  • Concours Cerlogne : sussè confirmó pe la 53a édichòn

Concours Cerlogne : sussè confirmó pe la 53a édichòn

28 mai 2015

(patouè d'Euntroù)

Le-z-apeprè 3400 partesipàn a la 53a édichòn di Concours scolère « Abbé Jean-Baptiste Cerlogne » se son retrouó eungn Euntroù lo 13, 14 é 15 de mi, pe la grousa fiha de hllouzeua.

Hit an l'ativitó de retsertse propouzéye i-z-ecoule, A la decouverta de nouhe rèise : le vioù « savoir-faire », l'è ihéye eunsériya dedeun lo projè de coopérachòn territorialla « transfrontalière » Ethnologia, financhà de l'Uniòn oropéenna avouì lo partenarià de l'Assessorà réjonal de l'éducachòn é de la queulteua. Lo projè prévèijè étò l'organizachòn de rancontre avouì eungn esper pe le-z-eunségnàn é d'eun parcour de « soutien » eun hllasse, propouzó pe de-z-animateur.

Eun pi di spétacle apreustó di-z-ecoule d'Euntroù, l'è étò ihó propouzó i partesipàn eun parcour a étape a la decouverta de la quemeun-a, avouì de djouà eun patouè. Lo parcour alô di tsahì i vyiille lèitiì di veladzo, é di muzé de l'alimentachòn i Parc animalier.

Comme tcheu le-z-àn, i-z-eunségnàn que l'an partesipó a 10, 20 é 30 édichòn di Concour son reustó baillà le pri Ami de Cerlogne :

Maria Giuseppina CERISE

10

MAT - SAINT-CHRISTOPHE Pallein

Tiziana CHENAL

10

PRIM -INTROD

Wilma CHENAL

10

MAT - SAINT-CHRISTOPHE Pallein

Manuela CORNAZ

10

PRIM - GIGNOD Chef-lieu

Bruna DARBAZ

10

PRIM - CHALLAND-SAINT-VICTOR

Monica GONTIER

10

MAT - VALSAVARENCHE

Sara GRADIZZI

10

PRIM - ISSOGNE

Piera JUNOD

10

PRIM -ARVIER

Lidia MILLIERY

10

PRIM - GIGNOD Chef-lieu

Monica MONTROSSET

10

MAT - AOSTE Corrado Gex

Clara PAYN

10

MAT - GRESSONEY-LA-TRINITE

Loredana PIEROTTI

10

PRIM - ISSOGNE

Rossella PIZZICHEMI

10

MAT - VERRAYES Chef-lieu

Clelia REVIL

10

PRIM - BRUSSON

Lucia ROCCA

10

MAT - JOVENÇAN

Roberta ROLLANDIN

10

PRIM - GIGNOD Chef-lieu

Federica TOVAGLIARI

10

MAT - SARRE Chef-lieu

Nicoletta VANELLI

10

PRIM - SAINT-CHRISTOPHE Bret

Augusta VEVEY

10

MAT - SAINT-CHRISTOPHE Pallein

Monica VIANI

10

MAT - HONE

Donatella VUILLERMOZ

10

PRIM - VALTOURNENCHE Chef-lieu

Susanna ABRAM

20

PRIM - COGNE

Nicoletta APERE

20

PRIM - QUART Villair

Natalia DHERIN

20

PRIM - MONTJOVET Chef-lieu

Clelia LEVEQUE

20

MAT - BRUSSON

Anna MANDARINO

20

PRIM - QUART Villair

Nadia MANTOVANI

20

PRIM - ISSOGNE

Rita RUGGERI

20

PRIM - ARNAD

Maria Cristina TERRADURA

20

PRIM - SAINT-CHRISTOPHE Bret

Daniele COMIOTTO

30

PRIM - COGNE